Eğitmenler


İzmir' de Arjantin Tango Dalında bulabileceğiniz en deneyimli eğitmenler;

HAKAN GÜREL

KURUCU

KULÜP BAŞKANI - ARJANTİN TANGO ANTRENÖRÜ / EĞİTMENİ


 

izmir tango, izmir tango kursu, izmir dans okulu, tango dersi, dans dersi, izmir, tango, tango izmir, izmir tango, atangozone, atz, tango kursu, tango okulu, dans, ilk dans, izmir ilk dans, izmir düğün dansı

1996 yılında tanıştığı Tango zaman içerisinde, Hakan Gürel için bir yaşam şekli halini almıştır. 1999 yılından beri devam eden eğitmenlik çalışmaları, Türkiye Dans Sporları Federasyonunun (TDSF ) 2007 yılında kurulmasının ardından 24 Haziran 2007 tarihinde Arjantin Tango ve Standart Danslar ile Salsa ve Sosyal Latin Danslar Hakem eğitimleri ve 22 Ekim – 2 Kasım 2007 tarihleri arası Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’da yapılan 1. Arjantin Tango Yardımcı Antrenörlük eğitim seminerinin tamamlanmasıyla farklı bir boyut kazanmıştır. Aynı tarihlerde yine  Antalya’da klasman belirleme yarışmasında “A” Klasman lisanslı sporcu olarak yarışmıştır. 27 Nisan 2008 tarihinde Ankara’da yapılan Sosyal Standart Danslar ( Arjantin Tango ) Kulüpler Arası Türkiye şampiyonasında  “ A “ Klasmanda  Şampiyon olan Hakan Gürel aktif spor yaşamını bu yarışma ile  son vermiştir.

Türkiye'nin ilk Ulusal A. Tango  Hakemi olan Hakan Gürel, 8 yıldır Türkiye Dans Sporları Federasyonu A. Tango MERKEZ HAKEM KURULU BAŞKANLIĞI görevini yürütmektedir. Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde  bir çok Türkiye Şampiyonası  ve Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonası yarışmalarını Baş Hakem olarak yönetmiştir. Aynı zamanda çeşitli illerde Hakem ve Antrenör yetiştirme seminerlerinde eğitmenlik yapma onuruna erişerek birçok A. Tango Hakemi ve Antrenörünün yetişmesine emek vermiştir. TDSF bünyesinde kazandığı tecrübe dansa açısını bakışını oldukça üst düzeye taşımıştır. Bu tecrübe onu Türkiye' de ki eğitmenler arasında farklı bir yere koyar.

Makine Yüksek Mühendisi olan Hakan Gürel, Ceyda Gürel ile evli ve Hazal Gürel’in babasıdır. Halen kurucusu olduğu A Tango Zone Dans Okulunda Arjantin Tango eğitmenliği ve yöneticilik yapmaktadır.

 

CEYDA GÜREL

KULÜP BAŞKAN YARDIMCISI -  ARJANTİN TANGO ANTRENÖRÜ / EĞİTMENİ


 

izmir tango, izmir tango kursu, izmir dans okulu, tango dersi, dans dersi, izmir, tango, tango izmir, izmir tango, atangozone, atz, tango kursu, tango okulu, dans, ilk dans, izmir ilk dans, izmir düğün dansı

26 Nisan 1979 Izmir doğumludur. Dans hayatına 1991 yılında bale ile başlamıştır. 1997 yılı Otelcilik ve Turizm mezunu olan Ceyda, 2000 yılında hobi olarak basladığı Tango’ya, 2002 yılından itibaren profesyonel olarak devam etmektedir. Türkiye Dans Sporları Fed. ( TDSF ) 2007 yılında kurulmasının ardından 24 Haziran 2007 tarihinde Arjantin Tango ve Standart Danslar ile Salsa ve Sosyal Latin Danslar Hakem eğitimleri ve 22 Ekim – 2 Kasım 2007 tarihleri arası Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’da yapılan 1. Arjantin Tango Yardımcı Antrenörlük Seminerini tamamlamıştır. Aynı tarihlerde yine  Antalya’da klasman belirleme yarışmasında “A” Klasmanda lisanslı sporcu olarak yarışmıştır. 27 Nisan 2008 tarihinde Ankara’da yapılan Sosyal Standart Danslar ( Arjantin Tango ) Kulüplerarası Türkiye şampiyonasında “ A “ Klasmanda Hakan Gürel ile birlikte Şampiyon olan Ceyda Gürel aktif spor yaşamını bu yarışma ile sonlandırmıştır.

T.D.S.F. bünyesinde bir çok Türkiye Şampiyonası ve Kulüplerarası Türkiye Şamp. yarışmalarında Hakem olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda çeşitli Antrenör yetiştirme sınavlarında eğitmenlik yapama onuruna erişerek birçok Arjantin Tango Antrenörünün yetişmesine emek vermiştir.   Şimdilerde A Tango Zone Dance Studio da Hakan’la birlikte eğitmen ve partner olarak dans etmektedir. Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango Hakem Kurulunda hizmet vermektedir.

Katıldığı yarışmalar ve Hakemlik deneyimi, ona üst düzey teknik olarak geri dönmüş ve Türkiye' de ki eğitmenler arasında çok değerli bir yere sahiptir.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango Merkez Hakem Kurulu Üyesi

 

 

SADİ CEM ATLATIRLAR

LATİN DANSLARI EĞİTMENİ


 

Dans hayatım, 11.sınıf’ta arkadaşlarımın desteği ile başladı. Kendimi onların yardımlarıyla geliştirdim.Üniversiteyi kazandıktan sonra okulumuzun dans topluluğuna katıldım. Burada 2 yıl eğitim aldıktan sonra yaptığım keyifli bir aktiviteyi profesyonelleştirmek için Eda Söz dans ve spor klubüne geçtim. Burada 5 yıldan fazla hem eğitim almakta hemde eğitim vermekteyim. Ayrıca profesyonel olarak salsa, bachata, cha cha, kizomba ve merenge dansları yapmaktayım. Sporcu kimliğimle 4 yılldır yarışmalara katılmaktayım. Dans hayatım boyunca aldığım dereceler ;

2018-2019 TDSF C klasman 1.lik ve 2. Lik ,
2017-2018 TDSF C klasman 2 adet 5 lik ,.

 

ALEV DURKAYA

İLK DANS EĞİTMENİ


 

1990 yılında Izmir' de doğmuş olan Alev Durkaya, ilkokul yıllarında dansla tanışmış ve halk dansları eğitimi almaya başlamıştır. Dört yıl profesyonel halk oyunları uğraşmış, lise döneminde latin danslarına ilgi duymuş ve bu alanda devam etmiştir. İki yıl amatör olarak eğitim aldıktan ve asistanlık yaptıktan sonra lisans eğitimi için Bursa'ya yerleşmiştir. Uludağ Üniversitesi bünyesinde kurulan dans kulübünde aktif görev almış bu alanda çalışmalarını 4 yıl boyunca sürdürmüştür. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden  mezun olduktan sonra tekrar İzmir'e dönmüştür. TDSF lisanslı sporcusu olarak  Salsa yarışmalarına katılmış ayrıca çeşitli sahne gösterileri ile Izmir 'de önemli organizasyon ve festivallerde yer almıştır. Üç yıldır profesyonel olarak eğitmenlik yapmaya devam etmektedir. ATZ ' de ki eğitmenler arasında, yaratıcılık gerektiren ilk dans eğitmenliğinde çok deneyimlidir.

 

 

ALP EREN DÖNBEKÇİ

 


 

izmir tango, izmir tango kursu, izmir dans okulu, tango dersi, dans dersi, izmir, tango, tango izmir, izmir tango, atangozone, atz, tango kursu, tango okulu, dans, ilk dans, izmir ilk dans, izmir düğün dansı

İzmir Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği bölümünde son sınıf öğrencisi olan Alp Eren Dönbekçi, 1994 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Tangoya 2016 yılında İlk ve daim hocaları Hakan ve Ceyda Gürel ile başlamış ve yaşam tarzı olarak benimsemiştir. Daha sonra

yaratıcılığını, teknik ve artistik temellerini, öğretme bilgisini ve tangonun felsefesini öğrenmek için haftanın 6 günü A Tango Zone Dans Stüdyosu’nda becerilerini geliştirmekte ve aktif görev almaktadır. Tangoyu öğrenirken yalnızca tek doğrunun olmadığını ve her bireyin kendi doğruları olduğuna inanıp, (Eşref Tekinalp & Vanessa Gauch, Pelin Ercan & Miguel Calvo ve Serkan Gökçesu & Cecilia Garcia) değerli hocalarında tangoya bakış açılarını öğrenmiştir. Ayrıca tangonun ruhunu anlamak için faydalı olduğuna inandığı filmlerin, şarkıların ve hikayelerinin çevirilerini gerçekleştirmektedir.

TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) Arjantin Tango A Klasman Lisanslı sporcusudur.

 

 

BÜŞRA GÜZEL

HİGH HEELS EĞİTMENİ


 

İzmir Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. 12 Nisan 1997 tarihinde Adana’da doğdum. Dönem dönem İzmir’de bulunsam da kalıcı olarak burada yaşamaya başlamam 4 sene önce üniversiteyi kazanmam ile başladı.

Küçüklüğümden bu yana dans hep hayatımdaydı. Lisede okullar arası dans gösterilerinde sahnelerde görev aldıktan sonra; bu ilgimi üniversitemiz kapsamında kurulan okulumuzun dans topluluğunda ve aynı zamanda birçok üniversitenin de festivallerinde sahne alarak devam ettirdim. Bu esnada Okudans Akademi’de eğitimimi sürdürdüm. 3 sene latin dansları ile yoğun olarak ilgilendim. Bu ilgim devam ederken hayatımın dönüm noktası olan ‘High Heels’ ile tanışmam 2 sene öncesine dayanıyor.

Eğitim ve dansı harmanlamak her zaman en büyük hayalim oldu. Öğrenmenin bir sonu olmadığını ve hayat boyu devam edeceğini bilen bir eğitimci olarak eğlenerek öğreneceğimiz, keşfedeceğimiz bir süreç için her zaman hazırım.

 

Peki nedir High Heels Dance?

* Heels; topuklu ile yapılan dans türü olara kısaca özetlense de          hiphop, jazz, bale, modern dans gibi çeşitli dans türlerini içinde barındıran; hepsinden beslenen; ama bu süreçte kendine ait kuralları olan bir dans türüdür.

* Daha güçlü ve özgüvenli hissedeceğiniz, içinizdeki gerçek ‘kendiniz’i ve farkedemediğiniz yönlerinizi keşfetmenizi sağlayacak olan bu dans                                                                                          türü ile tanışmaya ne dersiniz?

                  • Kadın gibi dans etmek isteyen herkes için uygundur.

 

 

PERİHAN ARPALIK

ZUMBA EĞİTMENİ


 

11 Ocak 1982 İzmir doğumlu,Ankara Üniversitesi mezunudur. Çocukluğundan itibaren aktif spor yapmakta ve sporu yaşam tarzı olarak görmektedir. 1999 yılında pilates ile 2014 yılında Zumba ile tanışmıştır. 2018 Ocak ayından itibaren aktif eğitmenlik yapmaktadır.

Çeşitli illerde bir çok festival ve zumbathonlarda sahne almıştır. Dünyaca tanınan zumba jammer ların eğitimlerine katılıp eğitmenliğini bir üst çıtaya taşımıştır.

Zumba Fitness / Zumba Kids / Zumba Kids Jr. / Strong By Zumba eğitmeni ve bu seansları düzenlemeye yetkilidir.