Eğitmenler


İzmir' de Arjantin Tango Dalında bulabileceğiniz en deneyimli eğitmenler;

HAKAN GÜREL

KURUCU

KULÜP BAŞKANI - ARJANTİN TANGO ANTRENÖRÜ / EĞİTMENİ


 

izmir tango, izmir tango kursu, izmir dans okulu, tango dersi, dans dersi, izmir, tango, tango izmir, izmir tango, atangozone, atz, tango kursu, tango okulu, dans, ilk dans, izmir ilk dans, izmir düğün dansı

1996 yılında tanıştığı Tango zaman içerisinde, Hakan Gürel için bir yaşam şekli halini almıştır. 1999 yılından beri devam eden eğitmenlik çalışmaları, Türkiye Dans Sporları Federasyonunun (TDSF ) 2007 yılında kurulmasının ardından 24 Haziran 2007 tarihinde Arjantin Tango ve Standart Danslar ile Salsa ve Sosyal Latin Danslar Hakem eğitimleri ve 22 Ekim – 2 Kasım 2007 tarihleri arası Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’da yapılan 1. Arjantin Tango Yardımcı Antrenörlük eğitim seminerinin tamamlanmasıyla farklı bir boyut kazanmıştır. Aynı tarihlerde yine  Antalya’da klasman belirleme yarışmasında “A” Klasman lisanslı sporcu olarak yarışmıştır. 27 Nisan 2008 tarihinde Ankara’da yapılan Sosyal Standart Danslar ( Arjantin Tango ) Kulüpler Arası Türkiye şampiyonasında  “ A “ Klasmanda  Şampiyon olan Hakan Gürel aktif spor yaşamını bu yarışma ile  son vermiştir.

Türkiye'nin ilk Ulusal A. Tango  Hakemi olan Hakan Gürel, 8 yıldır Türkiye Dans Sporları Federasyonu A. Tango MERKEZ HAKEM KURULU BAŞKANLIĞI görevini yürütmektedir. Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde  bir çok Türkiye Şampiyonası  ve Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonası yarışmalarını Baş Hakem olarak yönetmiştir. Aynı zamanda çeşitli illerde Hakem ve Antrenör yetiştirme seminerlerinde eğitmenlik yapma onuruna erişerek birçok A. Tango Hakemi ve Antrenörünün yetişmesine emek vermiştir. TDSF bünyesinde kazandığı tecrübe dansa açısını bakışını oldukça üst düzeye taşımıştır. Bu tecrübe onu Türkiye' de ki eğitmenler arasında farklı bir yere koyar.

Makine Yüksek Mühendisi olan Hakan Gürel, Ceyda Gürel ile evli ve Hazal Gürel’in babasıdır. Halen kurucusu olduğu A Tango Zone Dans Okulunda Arjantin Tango eğitmenliği ve yöneticilik yapmaktadır.

 

CEYDA GÜREL

KULÜP BAŞKAN YARDIMCISI -  ARJANTİN TANGO ANTRENÖRÜ / EĞİTMENİ


 

izmir tango, izmir tango kursu, izmir dans okulu, tango dersi, dans dersi, izmir, tango, tango izmir, izmir tango, atangozone, atz, tango kursu, tango okulu, dans, ilk dans, izmir ilk dans, izmir düğün dansı

26 Nisan 1979 Izmir doğumludur. Dans hayatına 1991 yılında bale ile başlamıştır. 1997 yılı Otelcilik ve Turizm mezunu olan Ceyda, 2000 yılında hobi olarak basladığı Tango’ya, 2002 yılından itibaren profesyonel olarak devam etmektedir. Türkiye Dans Sporları Fed. ( TDSF ) 2007 yılında kurulmasının ardından 24 Haziran 2007 tarihinde Arjantin Tango ve Standart Danslar ile Salsa ve Sosyal Latin Danslar Hakem eğitimleri ve 22 Ekim – 2 Kasım 2007 tarihleri arası Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’da yapılan 1. Arjantin Tango Yardımcı Antrenörlük Seminerini tamamlamıştır. Aynı tarihlerde yine  Antalya’da klasman belirleme yarışmasında “A” Klasmanda lisanslı sporcu olarak yarışmıştır. 27 Nisan 2008 tarihinde Ankara’da yapılan Sosyal Standart Danslar ( Arjantin Tango ) Kulüplerarası Türkiye şampiyonasında “ A “ Klasmanda Hakan Gürel ile birlikte Şampiyon olan Ceyda Gürel aktif spor yaşamını bu yarışma ile sonlandırmıştır.

T.D.S.F. bünyesinde bir çok Türkiye Şampiyonası ve Kulüplerarası Türkiye Şamp. yarışmalarında Hakem olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda çeşitli Antrenör yetiştirme sınavlarında eğitmenlik yapama onuruna erişerek birçok Arjantin Tango Antrenörünün yetişmesine emek vermiştir.   Şimdilerde A Tango Zone Dance Studio da Hakan’la birlikte eğitmen ve partner olarak dans etmektedir. Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango Hakem Kurulunda hizmet vermektedir.

Katıldığı yarışmalar ve Hakemlik deneyimi, ona üst düzey teknik olarak geri dönmüş ve Türkiye' de ki eğitmenler arasında çok değerli bir yere sahiptir.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango Merkez Hakem Kurulu Üyesi

 

 

SADİ CEM ATLATIRLAR

LATİN DANSLARI EĞİTMENİ


 

blankDans hayatım, 11.sınıf’ta arkadaşlarımın desteği ile başladı. Kendimi onların yardımlarıyla geliştirdim.Üniversiteyi kazandıktan sonra okulumuzun dans topluluğuna katıldım. Burada 2 yıl eğitim aldıktan sonra yaptığım keyifli bir aktiviteyi profesyonelleştirmek için Eda Söz dans ve spor klubüne geçtim. Burada 5 yıldan fazla hem eğitim almakta hemde eğitim vermekteyim. Ayrıca profesyonel olarak salsa, bachata, cha cha, kizomba ve merenge dansları yapmaktayım. Sporcu kimliğimle 4 yılldır yarışmalara katılmaktayım. Dans hayatım boyunca aldığım dereceler ;

2018-2019 TDSF C klasman 1.lik ve 2. Lik ,
2017-2018 TDSF C klasman 2 adet 5 lik ,.

 

 

İREM BÜYÜKKİTAR

ZUMBA EĞİTMENİ


 

blank1995 yılında Karşıyaka’da doğdu. Ege Üniversitesi Grafik Tasarım mezunudur. Lise eğitimini Çiğli IMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde tamamlamıştır. Lisede de grafik tasarım okumuştur. Çizim ve tasarım yapmak ilgi alanları arasında. Milliyet Gazetesi'nde 1 yıl kadar ve Mola Reklam Ajansı'nda da 2 ay süreyle staj yapmıştır.
Agustos 2015'ten beri Dokuz Eylül Gazetesi'nde Sayfa Tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Bildigi programlar arasında Quark Xpress, Indesign, Photoshop, Corel Draw, Illustrator, Excel, Word ve Freehand yer almaktadır. Ayrıca Türkiye Gazeteciler Sendikası'nın eğitimlerine katılıp sertifika edinmitir. Haziran 2016- Aralık 2016 tarihleri arasında Bemka Kariyer Okulu'ndan sertifika almaya hak kazanmıştır.
Freelance olarak da işler yapmaktadır. 2017 Ekim ayında Atölye Izmir’den Premiere Pro sertifikası almış ve yine 2017 Ekim ayında Izmir’de gerçekleşen Zumba Basic 1 eğitimlerine katılarak Zumba Eğitmeni olup sertifikasını almıştır. Mayıs 2017’de Başbakanlıktan basın kartı almış ve Nisan 2019’da da uluslararası basın kartı sahibi olmuştur. Şubat 2020’de Zumba’nın verdiği e-learning Zumba® World Rhythms: CARIBBEAN-JAMAICA kursunu tamamlayıp sertifika almıştır. -
- Videolarıma instagramda zin.irem adresinden bakabilirsiniz.

 

ALEV DURKAYA

İLK DANS EĞİTMENİ


 

blank1990 yılında Izmir' de doğmuş olan Alev Durkaya, ilkokul yıllarında dansla tanışmış ve halk dansları eğitimi almaya başlamıştır. Dört yıl profesyonel halk oyunları uğraşmış, lise döneminde latin danslarına ilgi duymuş ve bu alanda devam etmiştir. İki yıl amatör olarak eğitim aldıktan ve asistanlık yaptıktan sonra lisans eğitimi için Bursa'ya yerleşmiştir. Uludağ Üniversitesi bünyesinde kurulan dans kulübünde aktif görev almış bu alanda çalışmalarını 4 yıl boyunca sürdürmüştür. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden  mezun olduktan sonra tekrar İzmir'e dönmüştür. TDSF lisanslı sporcusu olarak  Salsa yarışmalarına katılmış ayrıca çeşitli sahne gösterileri ile Izmir 'de önemli organizasyon ve festivallerde yer almıştır. Üç yıldır profesyonel olarak eğitmenlik yapmaya devam etmektedir. ATZ ' de ki eğitmenler arasında, yaratıcılık gerektiren ilk dans eğitmenliğinde çok deneyimlidir.

 

 

BÜŞRA GÜZEL

HİGH HEELS EĞİTMENİ


 

İzmir Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. 12 Nisan 1997 tarihinde Adana’da doğdum. Dönem dönem İzmir’de bulunsam da kalıcı olarak burada yaşamaya başlamam 4 sene önce üniversiteyi kazanmam ile başladı.

Küçüklüğümden bu yana dans hep hayatımdaydı. Lisede okullar arası dans gösterilerinde sahnelerde görev aldıktan sonra; bu ilgimi üniversitemiz kapsamında kurulan okulumuzun dans topluluğunda ve aynı zamanda birçok üniversitenin de festivallerinde sahne alarak devam ettirdim. Bu esnada Okudans Akademi’de eğitimimi sürdürdüm. 3 sene latin dansları ile yoğun olarak ilgilendim. Bu ilgim devam ederken hayatımın dönüm noktası olan ‘High Heels’ ile tanışmam 2 sene öncesine dayanıyor.

Eğitim ve dansı harmanlamak her zaman en büyük hayalim oldu. Öğrenmenin bir sonu olmadığını ve hayat boyu devam edeceğini bilen bir eğitimci olarak eğlenerek öğreneceğimiz, keşfedeceğimiz bir süreç için her zaman hazırım.

 

Peki nedir High Heels Dance?

  • Heels; topuklu ile yapılan dans türü olara kısaca özetlense de hiphop, jazz, bale, modern dans gibi çeşitli dans türlerini içinde barındıran; hepsinden beslenen; ama bu süreçte kendine ait kuralları olan bir dans türüdür.
  • Daha güçlü ve özgüvenli hissedeceğiniz, içinizdeki gerçek ‘kendiniz’i ve farkedemediğiniz yönlerinizi keşfetmenizi sağlayacak olan bu dans türü ile tanışmaya ne dersin
  • Kadın gibi dans etmek isteyen herkes için uygundur.

 

 

ASLI DURAN

YOGA EĞİTMENİ - ALFA BİOENERJİ UYGULAYICISI


 

blank

ASLI DURAN yoga

   Çok erken yaşlarda başladı ben kimim sorusu. Ben kimdim ve neden gelmiştim bu dünyaya, Evrenin yaratılış nedeni neydi vb. bir dolu soru! Kimine yanıtlar buldum kendimce kimi gizemini korudu yıllar boyu. Pek çok farklı yöntemle çalıştıktan sonra Yoga ile yollarımız kesişti ve eğitim almaya karar verdim. Duyduğum her cümle ruhuma dokunuyordu adeta. Hiçbir anını kaçırmamaya çalışarak dinleme gayretindeydim zira öğrendiklerim zihnimdeki tortuları temizleniyordu yavaş yavaş.KENDİME dönüş süreci şimdi başlıyordu sanki.

  Bu dünyaya neden geldiğimi keşfetmiştim çok uzun zaman önce; ancak alıştığım düzenden vazgeçip yaşam amacı yoluma gitme cesaretim yoktu. Nihayet  2019’un son günü,4,5 yıldır çalıştığım kurumsal firmadaki işimden ayrıldım. Güvenli alandan çıkma zamanı gelmişti. Yönümü tamamen Yoga’ya çevirdim. Ardından Alfa Bioenerji Uygulayıcısı Eğitimi aldım. Şimdi derslerimde, Yoga ile Bioenerjiyi birleştirdiğim bütünsel dengeyi sağlamaya yönelik bir sistem uyguluyorum ve bu farklı deneyime sizleri de bekliyorum

Bütünün hayrına…

Sevgiyle

Aslı DURAN

 

 

ALP EREN DÖNBEKÇİ

 


 

izmir tango, izmir tango kursu, izmir dans okulu, tango dersi, dans dersi, izmir, tango, tango izmir, izmir tango, atangozone, atz, tango kursu, tango okulu, dans, ilk dans, izmir ilk dans, izmir düğün dansı

İzmir Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği bölümünde son sınıf öğrencisi olan Alp Eren Dönbekçi, 1994 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Tangoya 2016 yılında İlk ve daim hocaları Hakan ve Ceyda Gürel ile başlamış ve yaşam tarzı olarak benimsemiştir. Daha sonra

yaratıcılığını, teknik ve artistik temellerini, öğretme bilgisini ve tangonun felsefesini öğrenmek için haftanın 6 günü A Tango Zone Dans Stüdyosu’nda becerilerini geliştirmekte ve aktif görev almaktadır. Tangoyu öğrenirken yalnızca tek doğrunun olmadığını ve her bireyin kendi doğruları olduğuna inanıp, (Eşref Tekinalp & Vanessa Gauch, Pelin Ercan & Miguel Calvo ve Serkan Gökçesu & Cecilia Garcia) değerli hocalarında tangoya bakış açılarını öğrenmiştir. Ayrıca tangonun ruhunu anlamak için faydalı olduğuna inandığı filmlerin, şarkıların ve hikayelerinin çevirilerini gerçekleştirmektedir.

TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) Arjantin Tango A Klasman Lisanslı sporcusudur.