Eğitmenlerimiz


HAKAN GÜREL

KURUCU

KULÜP BAŞKANI - ARJANTİN TANGO ANTRENÖRÜ / EĞİTMENİ


 

izmir tango, izmir tango kursu, izmir dans okulu, tango dersi, dans dersi, izmir, tango, tango izmir, izmir tango, atangozone, atz, tango kursu, tango okulu, dans, ilk dans, izmir ilk dans, izmir düğün dansı

1996 yılında tanıştığı Tango zaman içerisinde, Hakan Gürel için bir yaşam şekli halini almıştır. 1999 yılından beri devam eden eğitmenlik çalışmaları, Türkiye Dans Sporları Federasyonunun 2007 yılında kurulmasının ardından 24 Haziran 2007 tarihinde Arjantin Tango ve Standart Danslar ile Salsa ve Sosyal Latin Danslar Hakem eğitimleri ve 22 Ekim – 2 Kasım 2007 tarihleri arası Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’da yapılan 1. Arjantin Tango Yardımcı Antrenörlük eğitim seminerinin tamamlanmasıyla farklı bir boyut kazanmıştır. Aynı tarihlerde yine  Antalya’da klasman belirleme yarışmasında “A” Klasman lisanslı sporcu olarak yarışmıştır. 27 Nisan 2008 tarihinde Ankara’da yapılan Sosyal Standart Danslar ( Arjantin Tango ) Klüplerarası Türkiye şampiyonasında “ A “ Klasmanda  Şampiyon olan Hakan Gürel aktif spor yaşamını bu yarışma ile  son vermiştir.

Türkiye'nin ilk Ulusal Arjantin Tango  Hakemlerinden biri olan Hakan Gürel, 8 yıldır Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde  bir çok Türkiye Şampiyonası  ve Klüplerarası Türkiye Şampiyonası yarışmalarını Baş Hakem olarak yönetmiştir. Aynı zamanda çeşitli illerde Hakem ve Antrenör yetiştirme seminerlerinde eğitmenlik yapma onuruna erişerek birçok A. Tango Hakemi ve Antrenörünün yetişmesine emek vermiştir.

Makine Yüksek Mühendisi olan Hakan Gürel, Ceyda Gürel ile evli ve Hazal Gürel’in babasıdır. Halen kurucusu olduğu A Tango Zone Dans Okulunda Arjantin Tango eğitmenliği ve yöneticilik yapmaktadır.

 

CEYDA GÜREL

KULÜP BAŞKAN YARDIMCISI -  ARJANTİN TANGO ANTRENÖRÜ / EĞİTMENİ


 

izmir tango, izmir tango kursu, izmir dans okulu, tango dersi, dans dersi, izmir, tango, tango izmir, izmir tango, atangozone, atz, tango kursu, tango okulu, dans, ilk dans, izmir ilk dans, izmir düğün dansı

26 Nisan 1979 Izmir doğumludur. Dans hayatına 1991 yılında bale ile başlamıştır. 1997 yılı Otelcilik ve Turizm mezunu olan Ceyda, 2000 yılında hobi olarak basladığı Tango’ya, 2002 yılından itibaren profesyonel olarak devam etmektedir. Türkiye Dans Sporları Fed. 2007 yılında kurulmasının ardından 24 Haziran 2007 tarihinde Arjantin Tango ve Standart Danslar ile Salsa ve Sosyal Latin Danslar Hakem eğitimleri ve 22 Ekim – 2 Kasım 2007 tarihleri arası Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’da yapılan 1. Arjantin Tango Yardımcı Antrenörlük Seminerini tamamlamıştır. Aynı tarihlerde yine  Antalya’da klasman belirleme yarışmasında “A” Klasmanda lisanslı sporcu olarak yarışmıştır. 27 Nisan 2008 tarihinde Ankara’da yapılan Sosyal Standart Danslar ( Arjantin Tango ) Kulüplerarası Türkiye şampiyonasında “ A “ Klasmanda Hakan Gürel ile birlikte Şampiyon olan Ceyda Gürel aktif spor yaşamını bu yarışma ile sonlandırmıştır.

T.D.S.F. bünyesinde bir çok Türkiye Şampiyonası ve Kulüplerarası Türkiye Şamp. yarışmalarında Hakem olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda çeşitli Antrenör yetiştirme sınavlarında eğitmenlik yapama onuruna erişerek birçok Arjantin Tango Antrenörünün yetişmesine emek vermiştir.   Şimdilerde A Tango Zone Dance Studio da Hakan’la birlikte eğitmen ve partner olarak dans etmektedir. Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango Hakem Kurulunda hizmet vermektedir.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango Merkez Hakem Kurulu Üyesi

ALKAN ARAS

SOSYAL VE SPORTİF LATİN DANSLARI ANTRENÖRÜ


 

izmir tango, izmir tango kursu, izmir dans okulu, tango dersi, dans dersi, izmir, tango, tango izmir, izmir tango, atangozone, atz, tango kursu, tango okulu, dans, ilk dans, izmir ilk dans, izmir düğün dansı

2007 yılında sosyal dans öğrencisi olarak Hale Oktay Dans ve Spor Kulübü’nde dansa başladım, 2009 yılında Türkiye Dans sporları Federasyonu ‘ nun açtığı antrenörlük seminerine katıldım. Federasyon yetkili eğitmenleri ve üniversite hocalarından aldığımız dersler ve neticesinde yapılan tüm sınavlardan ( s

porcu hazırlama ve eğitimi,antrenörlük bilgisi, ritim bilgisi, enstrüman bilgisi, sporcu sağlığı ve beslenmesi ,sporcu anatomisi, koreografi hazırlama vb. ) başarılı sonuç alarak resmi antrenörlük belgesi almaya hak kazandım.

2009 yılından bugüne dans antrenörlüğü – eğitmenliği yapmaktayım. Gerekli bilgiyi bilim ışığında sporcuların başarısı için kullanıp daha sonra bu bilgileri spor becerileri ve strateji ile birleştirdim ve farklı mizaçlarda insanlara uyguladım. 2010 yılından bu güne Türkiye Dans Sporları Federasyonu’na bağlı gençlik ve spor kulüplerinde birçok sosyal ve sportif dans severe eğitim verdim. Federasyon yarışmalarına lisanslı sporcu hazırlayıp yarışmalara soktum,

 

 

 

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Dans Yarışmalarında;

  • Hale Oktay Dans ve Spor Kulübü ile Türkiye Şampiyonluğu,
  • Open Salsa Yarışması Türkiye ikinciliği,
  • Cripto Dans Akademi ile Türkiye Şampiyonluğu

A Klasman profesyonel kategori de yarışmalara katılarak birçok yarışmacı içinden finale kaldım ve hazırladığım koreografilerde Türkiye dereceleri elde ettim.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde İstanbul, Ankara, Antalya, Marmaris, Eskişehir, Bursa ekip olarak ya da bireysel çeşitli Profesyonel dans gösterileri sergiledim. Dans dersleri verdim. Dansa başladığım ilk yıllarda Bodrum’da 5 yıldızlı tatil köyü ve otellerde animasyon dansçılığı yaptım.

Şu anda asli olarak ATZ DANS VE SPOR KULÜBÜ’nde soysal ve sportif salsa antrenörlüğü yapmakta ve bununla birlikte Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıp Fakültesi öğrencileri dans topluluğunu çalıştırmaktayım. Çeşitli gösteri koreografileri hazırlayarak başlangıç ve orta seviye grupları gösterilere çıkardım. Çeşitli organizasyonlarda (üniversite yılsonu gösterileri ve dans platformları ) bu dansları sergilediler ve sergilemeye devam edecekler.

Amacım :

 

Yürüme  işlevini gerçekleştirebilen her bireyin adıma dayalı ve adım üzerine kurulu bu dansları sosyal olarak da sergileyebilecek seviyeye gelmelerinde onlara ışık tutmak, onlara hayatın tüm keşmekeşine rağmen anı yaşabilecekleri muhteşem bir uğraşı kazandırmak.

Yetenekli gençlerin tespit edilerek elit sporcular yetiştirilmesi;

Yetenekli  sporcuların seçilmesi, yetiştirilmesi, performanslarının geliştirilmesi, eğitimlerinde ve sosyal gelişimlerinde katkı sağlanmasıdır.

Ruhsal ve bedensel sağlık, başarılı sosyal ilişkiler kurmaları ve aldıkları eğitimlerle hayatın her alanında özgüven kazanarak başarılı olmalarıdır.

ALEV DURKAYA

İLK DANS EĞİTMENİ


izmir tango, izmir tango kursu, izmir dans okulu, tango dersi, dans dersi, izmir, tango, tango izmir, izmir tango, atangozone, atz, tango kursu, tango okulu, dans, ilk dans, izmir ilk dans, izmir düğün dansı

1990 yılında Izmir' de doğmuş olan Alev Durkaya, ilkokul yıllarında dansla tanışmış ve halk dansları eğitimi almaya başlamıştır. Dört yıl profesyonel halk oyunları uğraşmış, lise döneminde latin danslarına ilgi duymuş ve bu alanda devam etmiştir. İki yıl amatör olarak eğitim aldıktan ve asistanlık yaptıktan sonra lisans eğitimi için Bursa'ya yerleşmiştir. Uludağ Üniversitesi bünyesinde kurulan dans kulübünde aktif görev almış bu alanda çalışmalarını 4 yıl boyunca sürdürmüştür. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden  mezun olduktan sonra tekrar İzmir'e dönmüştür. TDSF lisanslı sporcusu olarak yarışmalara katılmış ayrıca çeşitli sahne gösterileri ile Izmir'de önemli organizasyon ve festivallerde yer almıştır. Üç yıldır profesyonel olarak eğitmenlik yapmaya devam etmektedir.

MELEK HASAN

DANCEHALL VE YOGA EĞİTMENİ


 

1994 Bulgaristan doğumlu olan Melek Hasan dans hayatına lise döneminde Hip Hop ile başlamış. 2012 yılında lisans eğitimi için İzmir'e yerleşir Ege üniveristesi Hip Hop Topluluğunda Aydan Uysal ve Can Tohma ile dans eğitimine de devam etmiştir. 2014 yılında Moonstar dans takımının üyesi olur. Yurtiçi ve yurtdışında birçok dans eğitimine ve workshoplara katılmış (Hip Hop'ın dalları olan Locking, House, Breaking, Popping) ayrıca çeşitli gösteri ve yarışmalarda yer almıştır.

Esneklik kazanmak için Yoga uygulamaya başlar. Yoga felsefesinin derinlerine indikten sonra onun yaşam tarzına dönüşür. 2015'te Fransa'da Erasmus programında İktisat eğitimine devam ederken Dancehall dans stili ile tanışır ve kendini bu yönde geliştirmeye başlar. Birçok organizasyonda Dancehall ve Yoga workshopları vermiştir. 2018 yılında Paris'te gerçekleşen uluslararası eğitim ve yarışma amaçlı (Dancehall Master World) Dancehall kampında katılım göstermiştir.

Üç yıldır profesönel olarak Yoga ve Dans eğitmenliği yapmaya devam etmektedir.

 

Hedefi: Dansın sadece hobi olarak görülmesinin dışında kişisel gelişime, vücut gelişiminne ve çocuk gelişimine olan faydalarının farkına varılmasını sağlamak.

Avrupa’da popüler olan Dancehall dans stilini Türkiye’de de popüler hale getirmek.

Yoga felsefesini yaygınlaştırarak sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek.

ALP EREN DÖNBEKÇİ


 

izmir tango, izmir tango kursu, izmir dans okulu, tango dersi, dans dersi, izmir, tango, tango izmir, izmir tango, atangozone, atz, tango kursu, tango okulu, dans, ilk dans, izmir ilk dans, izmir düğün dansı

İzmir Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği bölümünde son sınıf öğrencisi olan Alp Eren Dönbekçi, 1994 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Tangoya 2016 yılında İlk ve daim hocaları Hakan ve Ceyda Gürel ile başlamış ve yaşam tarzı olarak benimsemiştir. Daha sonra

yaratıcılığını, teknik ve artistik temellerini, öğretme bilgisini ve tangonun felsefesini öğrenmek için haftanın 6 günü A Tango Zone Dans Stüdyosu’nda becerilerini geliştirmekte ve aktif görev almaktadır. Tangoyu öğrenirken yalnızca tek doğrunun olmadığını ve her bireyin kendi doğruları olduğuna inanıp, (Eşref Tekinalp & Vanessa Gauch, Pelin Ercan & Miguel Calvo ve Serkan Gökçesu & Cecilia Garcia) değerli hocalarında tangoya bakış açılarını öğrenmiştir. Ayrıca tangonun ruhunu anlamak için faydalı olduğuna inandığı filmlerin, şarkıların ve hikayelerinin çevirilerini gerçekleştirmektedir.

TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) Arjantin Tango A Klasman Lisanslı sporcusudur.